تهران بگ فیلتر - غبارگیر صنعتی برادران شاهمرادی

بگ فیلتر چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنایی با بگ فیلترها

اشتراک گذاری :

5/5 - (1 امتیاز)

بگ فیلتر چیست؟

بگ فیلترها از پرطرفدارترین انواع سیستم های غبارگیر صنعتی یا همان فیلتراسیون صنعتی هستند. این سیستم فیلتراسیون در صنایعی مختلفی مانند کارخانجات سیمان، ذوب آهن، کوره های ذوب فلزات، ریخته گری، صنایع غذایی و دارویی و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .تجربه استفاده چندین ساله از این محصولات نشان داده که این سیستم قابلیت انطباق پذیری و مانور بالایی در هر نوع صنعتی را از خود نشان می دهد. 

سیستم غبارگیر بگ فیلتر با نام های دیگری نیز شناخته می شود مانند غبارگیر کیسه ای یا غبارگیر خشک.

ساختمان کلی بگ فیلترها به این صورت است که از یک محفظه تشکیل شده است. فیلترهای کیسه ای درون این محفظه قرار دارند. بگ فیلترها به این صورت عمل می کنند که بعد از خروجی آن یک فن سانتریفیوژ قرار داده می شود و فن سانتریفیوژ با مکش هوا باعث می شود هوای آلوده وارد محفظه بگ فیلتر شود.
مسیر جریان هوا در درون محفظه ی بگ فیلتر طوری است که هوای ورودی برای خارج شدن باید از سطح فیلترهای کیسه ای عبور نماید. با عبور هوا از فیلترهای کیسه ای گرد و غبار بر روی آن مانده و هوای تمیز از خروجی محفظه بگ فیلتر خارج می شود .

فیلترهای کیسه ای بگ فیلترها را می توان به راحتی تمیز کرد.تمیزکاری این نوع از فیلترهای کیسه ای معمولا به سه روش صورت می گیرد که عبارت از تکان دادن، جریان معکوس، هوای فشرده یا پالس جت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به فیلترسازی برادران شاهمرادی میباشد. © - طراحی سایت و سئو سایت توسط افق وب

مشاوره رایگان

09336518841

پشتیبانی و فروش در واتس اپ