تهران بگ فیلتر - غبارگیر صنعتی برادران شاهمرادی

خرید هواکش سانتریفیوژ + استعلام قیمت

خرید هواکش سانتریفیوژ

اشتراک گذاری :

4.3/5 - (3 امتیاز)

هواکش سانتریفیوژ یکی از انواع هواکش ها است. نحوه عملکرد آن به این صورت است که هوا را از مرکز گرفته و در بخش پروانه به گردش در می‌آورد. این گردش هوا در انتهای پروانه و محوطه هوزینگ در نهایت موجب شده تا هوا به محیط اطراف پخش شود. در این فرآیند انرژی جنبشی با جریان هوا مخلوط شده و با کاهش حرکت، شدت جریان هوا پیش از تخلیه فشار استاتیکی بیشتر می‌شود.

با ما همراه باشید تا با این هواکش صنعتی بیشتر آشنا شده و از کارایی ان مطلع شوید.

نگاهی به اولین هواکش‌های سانتریفیوژ

از جمله بیشترین کاربردهایی که هواکش‌های سانتریفیوژ دارند در محیط‌هایی است که نیاز به فشار بالا برای انتقال و جابه‌جایی هوا دارند. شاید برای شما هم جالب باشد که کمی در مورد تاریخچه هواکش‌ سانتریفیوژ بدانید.

در مورد تاریخچه این فن‌ها باید گفت که در سال ۱۸۶۲ یکی از بزرگ‌ترین تحولات صنعت و معدن توسط یک مهندس فرانسوی اتفاق افتاد و به طور گسترده تهویه معدنی در سرتاسر بریتانیا با استفاده از هواکش‌های سانتریفیوژ مکنده انجام شد.

پس از آن استفاده از هواکش‌های سانتریفیوژ به طور گسترده‌تر اتفاق افتاد و شرکت‌های مختلف آمریکایی و اروپایی اقدام به تولید آن کردند.

جالب است بدانید که از زمان ساخت اولین نمونه‌های این هواکش تا به امروز طراحی شکل اصلی آن تغییر خاصی نکرده است.

انواع هواکش سانتریفیوژ

هواکش‌های سانتریفیوژ در انواع مختلفی تولید و به فروش می‌رسند که در ادامه مدل‌های مختلف آن را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های آنها را بیان می‌کنیم.

• هواکش سانتریفیوژ رادیکال

استفاده از هواکش‌های سانتریفیوژ مدل رادیکال برای مکان‌هایی که آلاینده زیادی دارند و سرعت تولید آنها بالا است، مناسب نیست. شما می‌توانید از این مدل هواکش برای محیط‌هایی که فشار هوای بالا ایجاد می‌کنند استفاده کنید. به طور کلی فن‌های سانتریفیوژ در محیط‌های صنعتی، محیط‌هایی که گرد و خاک دارند و گازهای مختلف و رطوبت بالای تولید می‌کنند کاربرد دارند.

همچنین این نکته را باید در نظر بگیرید که پایین بودن هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری این مدل هواکش‌ سانتریفیوژ از جمله مزیت‌های استفاده از آن محسوب می‌شود. اگر شما از فن‌های سانتریفیوژ رادیکال در طولانی‌مدت استفاده کنید، می‌توانید در هزینه‌های مرتبط با نگهداری هواکش در شرکت و کارخانه صرفه‌جویی کنید.

انواع هواکش سانتریفیوژ
انواع هواکش سانتریفیوژ

• هواکش سانتریفیوژ فوروارد

هواکش‌های مدل فوروارد به شکلی طراحی شده‌اند که تیغه پروانه آنها به سمت جلو بوده و به همین علت با نام فوروارد شناخته می‌شوند. در مورد این مدل فن‌ها باید بدانید که جهت حرکت این پروانه‌ها با جهت حرکت عقربه‌های ساعت یکی است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل هواکش شکل پروانه‌ای آن است که این شکل خاص باعث شده تا تفاوت و کارایی منحصر به فردی در این مدل هواکش سانتریفیوژ ایجاد شود. طراحی خاصی که پروانه‌های سانتریفیوژهای فوروارد دارند موجب شده تا خروج هوا به شکل خطوطی مماس بر فن آن اجرایی شود. در مورد هواکش فوروارد باید این نکته را بدانید که شامل دو دسته، هواکش‌های سانتریفیوژ تک ورودی و دو ورودی می‌شود.

• هواکش سانتریفیوژ بکوارد

یکی دیگر از انواع پرکاربرد هواکش‌های سانتریفیوژ مدل پروانه خم به عقب است که وظیفه تهویه هوا در محیط‌های مختلف را بر عهده دارد. این مدل مانند دیگر مدل‌ها جریان هوا را به شکل شعاعی از پروانه فن خارج می‌کنند.

عملکرد فن‌های سانتریفیوژ بکوارد به شکلی است که پس از شروع به کار در تیغه‌های پروانه آن اختلاف فشار ایجاد می‌گردد و عملکرد این اختلاف فشار به این شکل است که در سمت محدب تیغه‌های پروانه این مدل هواکش فشار مثبت ایجاد شده و با حرکت تیغه در جهت بیرون فرآیند جریان هوا را انجام می‌دهد.

از طرف دیگر در سمت فرورفتگی تیغه‌های فن بکوارد چرخش خود آن، ایجاد فشار منفی می‌کند. در چنین شرایطی مقدار هوایی که در بین فواصل تیغه‌ها گردآوری می‌شود با استفاده از بخش محدب به سمت بیرون هدایت می‌گردد.

کارکرد هواکش‌های سانتریفیوژ

کارکرد هواکش‌های سانتریفیوژ
کارکرد هواکش‌های سانتریفیوژ

فن‌های سانتریفیوژ تقریباً در انواع مختلف به یک‌شکل کار می‌کنند و نحوه‌ کارکردشان بدین شکل است که پروانه‌های فن با چرخش انرژی جنبشی، هوا را در لبه‌های تیغه پروانه افزایش می‌دهند و ذرات هوا را به بیرون پرتاب می‌کنند. این فشار هوایی که پرتاب می‌شود، بعد از ورود به کانال خروجی هواکش به‌خاطر مقاومتی که توسط بدنه هواکش سانتریفیوژ و کانال خروجی ایجاد شده بیشتر می‌شود.

البته فرآیند انرژی جنبشی و پرتاب ذرات هوا در لبه پروانه موجب کاهش فشار در همان منطقه و ایجاد نوعی وکیوم در قسمت هواکش می‌گردد که اختلاف فشار لبه پروانه با قسمت محوری آن هوا را از بخش محور پروانه به سمت لبه می‌کشاند و انرژی جنبشی و سرعت ذره هوا را بیشتر می‌کند.

این فرآیند موجب پرتاب ذرات به بیرون هواکش می‌شود. عملکرد فن سانتریفیوژی که توضیح داده شد دائماً در حال تکرار است و باعث ایجاد جریان هوا در کانال ورودی هواکش می‌شود. نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که در هواکش‌های سانتریفیوژ ورود جریان هوا به کانال ورودی با پروانه آن هم محور است. به بیان ساده‌تر یعنی جریان هوا یک چرخش ۹۰ درجه از داخل هواکش خواهد داشت.

کاربرد هواکش سانتریفیوژ

کاربرد هواکش سانتریفیوژ
کاربرد هواکش سانتریفیوژ

فن‌های سانتریفیوژ با عنوان فن‌های صنعتی در بازار شناخته می‌شوند اما استفاده و کاربرد این محصول محدود به مراکز صنعتی نیست و در بخش‌های مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند که در ادامه انواع کاربردهای آن را در بخش‌های مختلف به شما معرفی می‌کنیم.

1. کاربردهای صنعتی فن سانتریفیوژ

فن‌های سانتریفیوژ در سوله‌های تولید، کارخانه‌های صنعتی، آشپزخانه‌های صنعتی، کارگاه‌ها، معادن، تونل‌ها، کوره‌های صنعتی، خشک‌کن‌های ظرفیت بالا، آزمایشگاه صنعتی و صنعت خودروسازی کاربرد دارند.

2. کاربردهای مسکونی فن سانتریفیوژ

از جمله کاربردهای مسکونی و شهری فن‌های سانتریفیوژ می‌توان به استفاده از آنها در سالن‌های اجتماعات، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری، هتل‌ها، پارکینگ‌ها، کارواش‌ها، تهویه مطبوع ساختمان‌ها، آزمایشگاه‌ها، آسانسور و هودهای آشپزخانه و آزمایشگاهی اشاره کرد. همچنین شما می‌توانید از هواکش‌ سانتریفیوژ برای تهویه هوای مکان‌هایی که هوای اسیدی دارند، محیط‌هایی که دمای بالای هوا و غلظت غبار بالایی دارند نیز استفاده کنید.

در پایان

در زمان انتخاب و خرید فن‌های سانتریفیوژ شما باید به موارد زیادی مانند جریان هوای فن، فشار استاتیک، تصحیحات چگالی، دمای هوا، ارتفاع از سطح دریا و منحنی عملکرد فن دقت کنید و بر اساس آن هواکش سانتریفیوژ خود را خریداری کنید.

همچنین باید بدانید که قیمت هواکش‌های سانتریفیوژ به عوامل مختلفی مثل ظرفیت هوادهی، تحمل افت فشار، شاسی دوبل، رنگ کوره‌ای و فاکتورهای دیگری بستگی دارد و به‌خاطر تنوع انواع مختلفی که دارد در بازار با قیمت‌های بسیار متفاوتی شما می‌توانید آنها را پیدا کنید. توصیه می‌کنیم برای خرید انواع فن‌های سانتریفیوژ و استعلام قیمت آنها با کارشناسان ما در تهران بگ فیلتر در تماس باشید.

سوالات متداول

از هواکش‌های سانتریفیوژ در چه شرایطی استفاده می‌شود؟

  • هواکش‌های سانتریفیوژ جهت انتقال هوا در محیط‌هایی که آلودگی و یا افت فشار شدید در مسیر انتقال هوا اتفاق می‌افتد کاربرد دارند.

مشکلاتی که ممکن است برای هواکش‌های سانتریفیوژ پیش بیاید، چیست؟

  • از جمله مشکلاتی که امکان دارد برای هواکش‌های سانتریفیوژ اتفاق بیفتد می‌توان به لرزش شدید، صدای زیاد، روشن نشدن فن سانتریفیوژ، شکسته‌شدن پایه موتور، افت مکش و هوادهی فن و … اشاره کرد.

برای سفارش و خرید انواع هواکش‌های سانتریفیوژ به کجا مراجعه کنیم؟

  • مجموعه تهران بگ فیلتر عرضه کننده انواع هواکش‌های صنعتی بوده که می‌توانید برای خرید این فن‌ها از کارشناسان و متخصصین این مجموعه کمک بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به فیلترسازی برادران شاهمرادی میباشد. © - طراحی سایت و سئو سایت توسط افق وب

مشاوره رایگان

09336518841

پشتیبانی و فروش در واتس اپ