تهران بگ فیلتر - غبارگیر صنعتی برادران شاهمرادی

از سیستم تهویه رستوران و آشپزخانه صنعتی چه می دانید؟

تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی

اشتراک گذاری :

5/5 - (1 امتیاز)

آشپزخانه‌های صنعتی مکان‌های شلوغی هستند که همزمان فعالیت‌های زیادی در آنها انجام می‌شود. به همین دلیل است که نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی در تمامی آنها حس می‌شود. عدم وجود سیستم تهویه مناسب به این معنی است که کارکنان آشپزخانه‌ها و مشتریان شما بدون سیستم تهویه در معرض مشکلات کیفیت هوا و حتی انواع بیماری‌ها خواهند بود، این موضوع به نوبه خود می‌تواند بر کسب و کار رستوران و یا آشپزخانه صنعتی شما تأثیرات منفی زیادی بگذارد.

در ادامه به الزامات تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی و همچنین معرفی انواع سیستم تهویه مخصوص مراکز صنعتی و تجاری خواهیم پرداخت. تا پایان این مطلب، مجموعه تهران بگ فیلتر را دنبال کنید.

الزام وجود سیستم تهویه مطبوع برای آشپزخانه‌های صنعتی

هواکش های صنعتی
هواکش های صنعتی

محیط‌های تجاری و صنعتی کوچک و بزرگ، از سیستم‌های تهویه مطبوع صنعتی برای خنک کردن، گرم کردن و رطوبت زدایی هوا استفاده می‌کنند. واحدهای تهویه مطبوع را می‌توان در دفاتر، مغازه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، مدارس، مراکز تفریحی، سالن‌های ورزشی و هر نوع مکان دیگر تجاری و صنعتی استفاده کرد. در آشپزخانه‌های صنعتی نیز به منظور حفظ دما و کیفیت هوای سالم برای مشتریان و کارمندان از سیستم تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی بهره می‌گیرند.

با راه‌اندازی یک سیستم تهویه مطبوع در آشپزخانه صنعتی، از نفوذ بوهای نامطبوع به بخش‌های دیگر جلوگیری کرده و همچنین در کیفیت هوای کلی آشپزخانه صنعتی نیز اختلال ایجاد نمی‌شود. داشتن هر نوع از سیستم تهویه به مجموعه شما کمک می‌کند تا علاوه بر بخش اصلی یعنی آشپزخانه، بخش‌های دیگر مانند انبار، سردخانه، سرویس‌های بهداشتی و .. نیز دارای هوای باکیفیت و مطلوب باشند.

انواع سیستم تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی کدام است؟

به منظور پاسخگویی به نیازهای متنوع دنیای صنعتی امروزی، سیستم‌های تهویه مطبوع همراه با تنظیمات و طرح بندی‌های متنوع و ظرفیت‌های گرمایشی و سرمایشی مختلف طراحی و تولید شده‌اند. در ادامه رایج ترین انواع سیستم‌های تهویه مطبوع آشپزخانه تجاری ذکر شده است:

  1. تهویه مطبوع مرکزی
  2. کولر گازی مینی اسپلیت
  3. سیستم تهویه مطبوع چند اسپلیت
  4. سیستم VRFو VRV
  5. چیلرها

سیستم تهویه مطبوع مرکزی

با کمک کانال کشی سراسری در محیط صنعتی خود می‌توانید سیستم تهویه مطبوع مرکزی را در سراسر فضای محیط به حرکت درآورید. این کانال‌ها هوای مطبوع را در سراسر محیط پخش و با کانال‌های هوای برگشتی که مسئول بازگرداندن هوای مطبوع به سیستم هستند، ترکیب می‌کنند و در نهایت موجب تلطیف هوا خواهند شد.

این نوع تهویه مطبوع نه تنها باعث خنک شدن هوا می شود، بلکه بخشی از رطوبت موجود در فضا را نیز از بین می‌‌برد و موجب با کیفیت‌تر شدن هوای داخلی آشپزخانه‌های صنعتی می‌شود.

کولر گازی مینی اسپلیت

کولر گازی مینی اسپلیت
کولر گازی مینی اسپلیت

در ابتدایی‌ترین شکل خود، یک سیستم مینی اسپلیت شامل یک واحد بیرونی و یک واحد داخلی است که توسط لوله و کابل برق متصل می‌شوند. یونیت داخلی که معمولاً به صورت دیواری نصب می‌شود، هوای گرم یا خنک را مستقیماً وارد فضای بیرونی می‌کند و نیاز به کانال کشی را از بین می‌برد. این سیستم به منظور ایجاد راحتی گرمایش و سرمایش طراحی و تولید شده است و همانطور که از نامش پیداست کولر گازی مینی اسپلیت برای یک محیط کوچک بسیار مناسب خواهد بود.

سیستم تهویه مطبوع چند اسپلیت

سیستم‌های چند اسپلیت مشابه سیستم‌های تک اسپلیت عمل می‌کنند، با این تفاوت که به شما اجازه می‌دهند چندین واحد داخلی را به یک واحد خارجی متصل کنید. رستوران‌ها، مشاغل و ادارات اغلب از این نوع سیستم تهویه مطبوع استفاده می‌کنند. هرچه تعداد واحدهای بیرونی کمتری نیاز داشته باشید، فضای کمتری از محیط کاری‌تان را اشغال خواهند کرد و جلوه‌ی محیط‌های تجاری و صنعتی بیشتر زیباتر خواهند شد.

سیستم VRF و VRV

VRF به عنوان یک راه‌حل ایده آل برای انواع آشپزخانه‌های صنعتی و تجاری کاربرد دارد. این سیستم برای محیط‌هایی با اندازه متوسط تا بزرگ مانند آشپزخانه‌ها، هتل‌ها، محل کار و فروشگاه های خرده فروشی بسیار مناسب است.

در سیستم‌های VRF و VRV از پمپ‌های حرارتی و بازیابی حرارت و برودت استفاده می‌شود. سیستم‌های پمپ حرارتی می‌توانند در هر لحظه یک ساختمان را گرم یا خنک کنند و برای مکان‌های بدون سقف مانند انواع روف گاردن بسیار استفاده می‌شوند.

این سیستم‌ها ممکن است گرمایش و سرمایش را همزمان به چندین قسمت در یک زمان ارائه دهند، همین موضوع باعث می‌شود تا آنها انتخاب خوبی برای ساختمان‌ها با قسمت‌های متعدد، باشند.

چیلرها

چیلرها از تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی
چیلرها

برای تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی، چیلرها نیز به طور گسترده‌ای استفاده می‌شوند. دو نوع چیلر تراکمی بخار در بازار موجود است. یکی چیلر تراکمی هوا خنک، دیگری چیلر تراکمی آب خنک که در ادامه به توضیح این دو چیلر خواهیم پرداخت:

  • چیلر تراکمی آب خنک: این نوع چیلر بر اساس نوع کندانسور (آب خنک)، مبدل حرارتی را از طریق جریان آب سرد تولیدی توسط برج خنک کننده هدایت می‌کند و گرمای لازم را از بخار مبرد ورودی، دفع می‌کند.
  • چیلر تراکمی هوا خنک: کندانسور چیلر هوا خنک مانند یک تیوب یا میکرو کانال طراحی شده و جریان هوای محیط از روی این کانال‌ها عبور می کند و تهویه مطبوع هوا در محیط شکل می‌گیرد.

جمع بندی

تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی و یا دیگر مراکز تجاری و صنعتی با استفاده از کلیه‌ی روش‌های گفته شده صورت می‌گیرد و این سیستم‌ها کمک می‌کند تا هوای محیط کاری شما کیفیت بیشتری داشته باشد. مجموعه تهران بگ فیلتر، ارائه کننده انواع سیستم تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی است و در صورت تمایل و یا نیاز به مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به خرید انواع سیستم تهویه اقدام نمایید.

سوالات متداول تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی

سیستم‌های تهویه چه کمکی به آشپزخانه‌های صنعتی می‌کنند؟

  • وجود سیستم تهویه مطبوع در هر آشپزخانه صنعتی از الزامات کاری است و بدون داشتن یک سیستم مجهز و سالم هیچ آشپزخانه‌ای نمی‌تواند مدت زمان طولانی فعالیت داشته باشد.

چه نوع سیستم‌های تهویه‌ای برای آشپزخانه‌های صنعتی وجود دارد؟

برای خرید سیستم تهویه مطبوع آشپزخانه صنعتی در سریع ترین زمان ممکن چه باید کرد؟

  • به کمک مجموعه تهران بگ فیلتر و تماس از طریق شماره‌های 09336518841 – 09195174630 می‌‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به خرید سیستم‌های تهویه اقدام نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به فیلترسازی برادران شاهمرادی میباشد. © - طراحی سایت و سئو سایت توسط افق وب

مشاوره رایگان

09336518841

پشتیبانی و فروش در واتس اپ